Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 840941

Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms


Jakšetić, Julije; Naeem, Rishi; Pečarić, Josip
Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms // Journal of inequalities and applications, 2016 (2016), 54; 1-8 doi:10.1186/s13660-016-1009-0 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 840941 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms

Autori
Jakšetić, Julije ; Naeem, Rishi ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of inequalities and applications (1029-242X) 2016 (2016), 54; 1-8

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
convex function ; exponentially convex function ; mean value theorems ; Stolarsky means

Sažetak
N this paper, we investigate n-exponential convexity and log-convexity using the positive functional defined as the difference of the left-hand side and right-hand side of the inequality from (Pečarić and Janić in Facta Univ., Ser. Math. Inform. 3:39-42, 1988). We also give mean value theorems of Lagrange and Cauchy types. Finally, we construct means with Stolarsky property.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-5435 - Nejednakosti i primjene (INEQUALITIES) (Pečarić, Josip, HRZZ - IP-2013-11) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Naeem, Rishi; Pečarić, Josip
Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms // Journal of inequalities and applications, 2016 (2016), 54; 1-8 doi:10.1186/s13660-016-1009-0 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Naeem, R. & Pečarić, J. (2016) Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms. Journal of inequalities and applications, 2016 (54), 1-8 doi:10.1186/s13660-016-1009-0.
@article{article, year = {2016}, pages = {1-8}, DOI = {10.1186/s13660-016-1009-0}, keywords = {convex function, exponentially convex function, mean value theorems, Stolarsky means}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-016-1009-0}, volume = {2016}, number = {54}, issn = {1029-242X}, title = {Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms}, keyword = {convex function, exponentially convex function, mean value theorems, Stolarsky means} }
@article{article, year = {2016}, pages = {1-8}, DOI = {10.1186/s13660-016-1009-0}, keywords = {convex function, exponentially convex function, mean value theorems, Stolarsky means}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-016-1009-0}, volume = {2016}, number = {54}, issn = {1029-242X}, title = {Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms}, keyword = {convex function, exponentially convex function, mean value theorems, Stolarsky means} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font