Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 837987

On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane


Šimić Horvath, Marija; Volenec, Vladimir; Beban- Brkić, Jelena
On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 20 (2016), 97-107 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane

Autori
Šimić Horvath, Marija ; Volenec, Vladimir ; Beban- Brkić, Jelena

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 20 (2016); 97-107

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Isotropic plane ; cyclic quadrangle ; parabolas related to the cyclic quadrangle

Sažetak
The geometry of the cyclic quadrangle in the isotropic plane has been discussed in [11]. Therein, its diagonal triangle and diagonal points were introduced. Hereby, we turn our attention to parabolas inscribed to non tangential quadrilaterals of the cyclic quadrangle. Non tangential quadrilaterals of the cyclic quadrangle are formed by taking its four sides out of six. Several properties of these parabolas related to diagonal points of the cyclic quadrangle are studied.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Geodetski fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Arhitektonski fakultet, Zagreb

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Emerging Sources Citation Index
  • Scopus