Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 836431

Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija
Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results // Sarajevo journal of mathematics, 12(24) (2016), 1; 33-49 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 836431 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip ; Smoljak Kalamir, Ksenija

Izvornik
Sarajevo journal of mathematics (1840-0655) 12(24) (2016), 1; 33-49

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen’s inequality ; Borel σ-algebra ; refinements ; weaker conditions

Sažetak
In this paper generalizations of Steffensen’s inequality obtained by Peˇcari´c, Mercer and Wu-Srivastava are further extended in a measure theoretic sense. Motivated by Wu and Srivastava’s refined and sharpened version of Mercer’s result related inequalities for positive Borel measures are obtained.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-5435 - Nejednakosti i primjene (INEQUALITIES) (Pečarić, Josip, HRZZ - IP-2013-11) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija
Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results // Sarajevo journal of mathematics, 12(24) (2016), 1; 33-49 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Pečarić, J. & Smoljak Kalamir, K. (2016) Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results. Sarajevo journal of mathematics, 12(24) (1), 33-49.
@article{article, year = {2016}, pages = {33-49}, keywords = {Steffensen’s inequality, Borel σ-algebra, refinements, weaker conditions}, journal = {Sarajevo journal of mathematics}, volume = {12(24)}, number = {1}, issn = {1840-0655}, title = {Measure theoretic generalization of Pe\v{c}ari\'{c}, Mercer and Wu-Srivastava results}, keyword = {Steffensen’s inequality, Borel σ-algebra, refinements, weaker conditions} }
@article{article, year = {2016}, pages = {33-49}, keywords = {Steffensen’s inequality, Borel σ-algebra, refinements, weaker conditions}, journal = {Sarajevo journal of mathematics}, volume = {12(24)}, number = {1}, issn = {1840-0655}, title = {Measure theoretic generalization of Pe\v{c}ari\'{c}, Mercer and Wu-Srivastava results}, keyword = {Steffensen’s inequality, Borel σ-algebra, refinements, weaker conditions} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font