Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 80976

On Euler-Boole formulae


Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Vukelić, Ana
On Euler-Boole formulae // Mathematical Inequalities & Applications, 7 (2004), 1; 27-46 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
On Euler-Boole formulae

Autori
Pečarić, Josip ; Perić, Ivan ; Vukelić, Ana

Izvornik
Mathematical Inequalities & Applications (1331-4343) 7 (2004), 1; 27-46

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Euler-Boole formulae; quadrature formulae; functions of bounded variation; Lipschitzian functions

Sažetak
A number of inequalities, for functions whose derivatives are either functions of bounded variation or Lipschitzian functions or R-integrable functions, is proved by applying the Euler-Boole formulae. The results are applied to obtain some error estimates for the Boole quadrature rules

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Ana Vukelić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Vukelić, Ana
On Euler-Boole formulae // Mathematical Inequalities & Applications, 7 (2004), 1; 27-46 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, J., Perić, I. & Vukelić, A. (2004) On Euler-Boole formulae. Mathematical Inequalities & Applications, 7 (1), 27-46.
@article{article, year = {2004}, pages = {27-46}, keywords = {Euler-Boole formulae, quadrature formulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, volume = {7}, number = {1}, issn = {1331-4343}, title = {On Euler-Boole formulae}, keyword = {Euler-Boole formulae, quadrature formulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews