Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 799650

Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,


Jakšetić, Julije; Pečarić Josip; Perušić Pribanić, Anamarija
Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial, // Matematički bilten, 38 (2014), 2; 53-68 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 799650 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić Josip ; Perušić Pribanić, Anamarija

Izvornik
Matematički bilten (0351-336X) 38 (2014), 2; 53-68

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen’s inequality; Hermite polynomial; n􀀀exponential convexity; n􀀀convexity

Sažetak
We study generalizations of Steffensen’s inequality using Hermite expansions with integral reminder. In comparing differences of two weighted integrals we vary on the number of knots in expansion which leads us to generalization of conditions for Steffensen’s inequality. After that, we construct exponentially convex functions and Cauchy means.

Izvorni jezik
Engleski



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-5435 - Nejednakosti i primjene (INEQUALITIES) (Pečarić, Josip, HRZZ - IP-2013-11) ( POIROT)


Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić Josip; Perušić Pribanić, Anamarija
Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial, // Matematički bilten, 38 (2014), 2; 53-68 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Pečarić Josip & Perušić Pribanić, A. (2014) Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,. Matematički bilten, 38 (2), 53-68.
@article{article, year = {2014}, pages = {53-68}, keywords = {Steffensen’s inequality, Hermite polynomial, n􀀀exponential convexity, n􀀀convexity}, journal = {Matemati\v{c}ki bilten}, volume = {38}, number = {2}, issn = {0351-336X}, title = {Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,}, keyword = {Steffensen’s inequality, Hermite polynomial, n􀀀exponential convexity, n􀀀convexity} }
@article{article, year = {2014}, pages = {53-68}, keywords = {Steffensen’s inequality, Hermite polynomial, n􀀀exponential convexity, n􀀀convexity}, journal = {Matemati\v{c}ki bilten}, volume = {38}, number = {2}, issn = {0351-336X}, title = {Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,}, keyword = {Steffensen’s inequality, Hermite polynomial, n􀀀exponential convexity, n􀀀convexity} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font