Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 796900

Remark on representation theory of general linear groups over a non- archimedean local division algebra


Marko Tadic
Remark on representation theory of general linear groups over a non- archimedean local division algebra // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 19 (2015), 27-53 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Remark on representation theory of general linear groups over a non- archimedean local division algebra

Autori
Marko Tadic

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 19 (2015); 27-53

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Non-archimedean local fields; division algebras; general linear groups; Speh representations; parabolically induced representations; reducibility; unitarizability

Sažetak
In this paper we give a simple (local) proof of two principal results about irreducible tempered representations of general linear groups over a non-archimedean lo- cal division algebra. We give a proof of the parameterization of the irreducible square integrable representations of these groups by segments of cuspidal representations, and a proof of the irreducibility of the tempered parabolic induction.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
HRZZ-IP-2013-11-9364 - Automorfne forme, reprezentacije i primjene (Goran Muić, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Marko Tadić, (48933)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet