Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 794474

Fractality and Lapidus zeta functions at infinity


Radunović, Goran
Fractality and Lapidus zeta functions at infinity // Mathematical communications, 21 (2016), 141-162 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Fractality and Lapidus zeta functions at infinity

Autori
Radunović, Goran

Izvornik
Mathematical communications (1331-0623) 21 (2016); 141-162

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Distance zeta function; relative fractal drum; box dimension; complex dimensions; Minkowski content; generalized Cantor set

Sažetak
We study fractality of unbounded sets of finite Lebesgue measure at infinity by introducing the notions of Minkowski dimension and content at infinity. We also introduce the Lapidus zeta function at infinity, study its properties and demonstrate its use in analysis of fractal properties of unbounded sets at infinity.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
HRZZ-IP-2014-09-2285 - Geometrijska, ergodička i topološk a analiza nisko-dimenzionalnih dinamičkih sustava (Siniša Slijepčević, )

Ustanove
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Goran Radunović, (313871)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet