Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 793297

Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions


Ivanković, Božidar
Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions // Journal of mathematics research, 7 (2015), 4; 130-136 doi:10.5539/jmr.v7n4p130 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 793297 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions

Autori
Ivanković, Božidar

Izvornik
Journal of mathematics research (1916-9795) 7 (2015), 4; 130-136

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Quasiarithmetic means; Convexity; Differentiable functions; H\

Sažetak
Quasi-arithmetic means are defined for continuous, strictly monotone functions. In the case that functions are twice differentiable, we obtained criteria for inequalities between finite number of quasi-arithmetic means in additional and multiplicative case. Applications for H\"older and Minkowski type inequalities are given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika

Napomena
Istraživanje je financirao Fakultet prometnih znanosti.



POVEZANOST RADA


Ustanove
Fakultet prometnih znanosti, Zagreb

Profili:

Avatar Url Božidar Ivanković (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ivanković, Božidar
Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions // Journal of mathematics research, 7 (2015), 4; 130-136 doi:10.5539/jmr.v7n4p130 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Ivanković, B. (2015) Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions. Journal of mathematics research, 7 (4), 130-136 doi:10.5539/jmr.v7n4p130.
@article{article, author = {Ivankovi\'{c}, B.}, year = {2015}, pages = {130-136}, DOI = {10.5539/jmr.v7n4p130}, keywords = {Quasiarithmetic means, Convexity, Differentiable functions, H\}, journal = {Journal of mathematics research}, doi = {10.5539/jmr.v7n4p130}, volume = {7}, number = {4}, issn = {1916-9795}, title = {Quasi-arithmetic Means Inequalities Criteria for Differentiable Functions}, keyword = {Quasiarithmetic means, Convexity, Differentiable functions, H\} }

Citati