Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 787177

Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Praljak, Marjan
Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities // Journal of Mathematical Inequalities, 9 (2015), 4; 1287-1302 doi:10.7153/jmi-09-98 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 787177 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip ; Praljak, Marjan

Izvornik
Journal of Mathematical Inequalities (1846-579X) 9 (2015), 4; 1287-1302

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen-Steffensen’s inequality ; exponential convexity

Sažetak
We introduce a new tool for comparing two linear functionals that are positive on convex functions. We generalize Jensen-Steffensen and related inequalities.

Izvorni jezik
Engleski



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-5435 - Nejednakosti i primjene (INEQUALITIES) (Pečarić, Josip, HRZZ - IP-2013-11) ( POIROT)

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Marjan Praljak (autor)

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Praljak, Marjan
Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities // Journal of Mathematical Inequalities, 9 (2015), 4; 1287-1302 doi:10.7153/jmi-09-98 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Pečarić, J. & Praljak, M. (2015) Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities. Journal of Mathematical Inequalities, 9 (4), 1287-1302 doi:10.7153/jmi-09-98.
@article{article, year = {2015}, pages = {1287-1302}, DOI = {10.7153/jmi-09-98}, keywords = {Jensen-Steffensen’s inequality, exponential convexity}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, doi = {10.7153/jmi-09-98}, volume = {9}, number = {4}, issn = {1846-579X}, title = {Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities}, keyword = {Jensen-Steffensen’s inequality, exponential convexity} }
@article{article, year = {2015}, pages = {1287-1302}, DOI = {10.7153/jmi-09-98}, keywords = {Jensen-Steffensen’s inequality, exponential convexity}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, doi = {10.7153/jmi-09-98}, volume = {9}, number = {4}, issn = {1846-579X}, title = {Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities}, keyword = {Jensen-Steffensen’s inequality, exponential convexity} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Google Scholar


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font