Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 776813

Vertex-Weighted Wiener Polynomials of Subdivision-Related Graphs


Azari, Mahdieh; Iranmanesh, Ali; Došlić, Tomislav
Vertex-Weighted Wiener Polynomials of Subdivision-Related Graphs // Opuscula Mathematica, 36 (2016), 5-23 doi:10.7494/OpMath.2016.36.1.5 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Vertex-Weighted Wiener Polynomials of Subdivision-Related Graphs

Autori
Azari, Mahdieh ; Iranmanesh, Ali ; Došlić, Tomislav

Izvornik
Opuscula Mathematica (1232-9274) 36 (2016); 5-23

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Vertex-weighted Wiener numbers; vertex-weighted Wiener polynomials; subdivision graphs.

Sažetak
Singly and doubly vertex-weighted Wiener polynomials are generalizations of both vertex-weighted Wiener numbers and ordinary Wiener polynomial. In this paper, we show how the vertex-weighted Wiener polynomials of a graph change with subdivision operators, and apply our results to obtain vertex-weighted Wiener numbers.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Citati