Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 774045

Counting dominating sets in cactus chains


Borissevich, Kristina; Došlić, Tomislav
Counting dominating sets in cactus chains // Filomat, 29 (2015), 1847-1855 doi:10.2298/FIL1508847B (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Counting dominating sets in cactus chains

Autori
Borissevich, Kristina ; Došlić, Tomislav

Izvornik
Filomat (2406-0933) 29 (2015); 1847-1855

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
$m$-cactus chain; dominating set; domination number

Sažetak
In this paper we consider the number of dominating sets in cactus chains with triangular and square blocks. We derive and solve the recurrences satisfied by those quantities and investigate their asymptotic behavior. In triangular case we also refine the counting by computing the bivariate generating function. As a corollary, we compute the expected size of a dominating set in a triangular cactus chain of a given length.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati