Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 764061

Steffensen’s inequality for positive measures


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Steffensen’s inequality for positive measures // Mathematical Inequalities and Applications, 18 (2015), 3; 1159-1170 doi::10.7153/mia-18-90 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 764061 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Steffensen’s inequality for positive measures

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Mathematical Inequalities and Applications (1331-4343) 18 (2015), 3; 1159-1170

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen’s inequality; measure theory; divided difference; exponential convexity

Sažetak
We generalize Steffensen’s inequality for positive measures. We obtain conditions for these inequalities which are invariant in form to Steffensen’s inequality for absolutely continuous measures. Further, we produce linear functionals which generate exponential convexity and Cauchy means.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-5435 - Nejednakosti i primjene (INEQUALITIES) (Pečarić, Josip, HRZZ - IP-2013-11) ( POIROT)

Ustanove:
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

doi

Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Steffensen’s inequality for positive measures // Mathematical Inequalities and Applications, 18 (2015), 3; 1159-1170 doi::10.7153/mia-18-90 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2015) Steffensen’s inequality for positive measures. Mathematical Inequalities and Applications, 18 (3), 1159-1170 doi::10.7153/mia-18-90.
@article{article, year = {2015}, pages = {1159-1170}, DOI = {doi:10.7153/mia-18-90}, keywords = {Steffensen’s inequality, measure theory, divided difference, exponential convexity}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, doi = {doi:10.7153/mia-18-90}, volume = {18}, number = {3}, issn = {1331-4343}, title = {Steffensen’s inequality for positive measures}, keyword = {Steffensen’s inequality, measure theory, divided difference, exponential convexity} }
@article{article, year = {2015}, pages = {1159-1170}, DOI = {doi:10.7153/mia-18-90}, keywords = {Steffensen’s inequality, measure theory, divided difference, exponential convexity}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, doi = {doi:10.7153/mia-18-90}, volume = {18}, number = {3}, issn = {1331-4343}, title = {Steffensen’s inequality for positive measures}, keyword = {Steffensen’s inequality, measure theory, divided difference, exponential convexity} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font