Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 756185

Product theorems and examples in pseudo-compactness


Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Product theorems and examples in pseudo-compactness // Asian Journal of Mathematics and Computer Research, 4 (2015), 1; 16-23 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 756185 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Product theorems and examples in pseudo-compactness

Autori
Ivanšić, Ivan ; Rubin, Leonard R.

Izvornik
Asian Journal of Mathematics and Computer Research (2395-4205) 4 (2015), 1; 16-23

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
complete regularity; direct limit; direct system; inclusion direct system; pseudo-compactness; regularity; Tychonoff space

Sažetak
We will study direct systems of closed inclusions and determine properties of such systems that will detect the pseudo-compactness of the direct limit. We will consider when the condition is productive for pseudo-compactness and will provide several natural examples in which this phenomenon occurs.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Ivan Ivanšić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Product theorems and examples in pseudo-compactness // Asian Journal of Mathematics and Computer Research, 4 (2015), 1; 16-23 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Ivanšić, I. & Rubin, L. (2015) Product theorems and examples in pseudo-compactness. Asian Journal of Mathematics and Computer Research, 4 (1), 16-23.
@article{article, year = {2015}, pages = {16-23}, keywords = {complete regularity, direct limit, direct system, inclusion direct system, pseudo-compactness, regularity, Tychonoff space}, journal = {Asian Journal of Mathematics and Computer Research}, volume = {4}, number = {1}, issn = {2395-4205}, title = {Product theorems and examples in pseudo-compactness}, keyword = {complete regularity, direct limit, direct system, inclusion direct system, pseudo-compactness, regularity, Tychonoff space} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font