Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 742414

Saturation Number of Benzenoid Graphs


Došlić, Tomislav; Zubac, Ivana
Saturation Number of Benzenoid Graphs // MATCH : communications in mathematical and in computer chemistry, 73 (2015), 491-500 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Saturation Number of Benzenoid Graphs

Autori
Došlić, Tomislav ; Zubac, Ivana

Izvornik
MATCH : communications in mathematical and in computer chemistry (0340-6253) 73 (2015); 491-500

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Saturation number; benzenoid graph

Sažetak
The saturation number of a graph is the cardinality of any smallest maximal matching in the graph. We present explicit results and tight asymptotic bounds on the saturation number of several classes of benzenoid graphs.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus