Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 728118

A classification of irreducible Wakimoto modules for the affine Lie algebra $A_1 ^{; ; (1)}; ; $


Adamović, Dražen
A classification of irreducible Wakimoto modules for the affine Lie algebra $A_1 ^{; ; (1)}; ; $ // Contemporary mathematics, 623 (2014), 1-12 doi:10.1090/conm/623 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
A classification of irreducible Wakimoto modules for the affine Lie algebra $A_1 ^{; ; (1)}; ; $

Autori
Adamović, Dražen

Izvornik
Contemporary mathematics (0271-4132) 623 (2014); 1-12

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Vertex superalgebras; affine Lie algebras; critical level; Wakimoto modules
(Vertex superalgebras; affine Lie algebras; critical level; Wakimoto module)

Sažetak
By using methods developed in (D. Adamović, Communications in Mathematical Physics, 2007) we study the irreducibility of certain Wakimoto modules for affine Lie algebra A_1 ^(1) at the critical level. We classify all χ∈C((z)) such that the corresponding Wakimoto module Wχ is irreducible. It turns out that zeros of Schur polynomials play important rule in the classification result.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0372794-2806 - Algebre verteks-operatora i beskonačno dimenzionalne Liejeve algebre (Mirko Primc, )
HRZZ-IP-2013-11-2634 - Algebarske i kombinatorne metode u teoriji verteks algebri (Dražen Adamović, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Dražen Adamović, (196061)

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblat fur Mathematik


Citati