Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 723950

Approximation of Green's Function and Application


Aganović, Ibrahim; Tutek, Zvonimir; Veselić, Krešimir
Approximation of Green's Function and Application // Glasnik matematički, 35 (2000), 1; 179-190 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
Approximation of Green's Function and Application

Autori
Aganović, Ibrahim ; Tutek, Zvonimir ; Veselić, Krešimir

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 35 (2000), 1; 179-190

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Elliptic operator; nonlocal boundary value problem; the Green function

Sažetak
We consider a non local boundary value problem for elliptic operator on a two dimensional domain with a small hole around origin. The precise asymptotic in terms of diameter of the hole of values of solution on boundary of the hole is described by appropriate values of the Green function associated with the origin. In case of elliptical hole it is proved that solutions converge uniformly toward the Green function associated with the origin as diameter of the ellipse tends to zero.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Aganović, Ibrahim; Tutek, Zvonimir; Veselić, Krešimir
Approximation of Green's Function and Application // Glasnik matematički, 35 (2000), 1; 179-190 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Aganović, I., Tutek, Z. & Veselić, K. (2000) Approximation of Green's Function and Application. Glasnik matematički, 35 (1), 179-190.
@article{article, year = {2000}, pages = {179-190}, keywords = {Elliptic operator, nonlocal boundary value problem, the Green function}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {35}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {Approximation of Green's Function and Application}, keyword = {Elliptic operator, nonlocal boundary value problem, the Green function} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts