Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 723810

A one-dimensional model of homogenized rod


Jurak, Mladen; Tutek, Zvonimir
A one-dimensional model of homogenized rod // Glasnik matematički, 24 (1989), 44; 271-290 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, ostalo)


Naslov
A one-dimensional model of homogenized rod

Autori
Jurak, Mladen ; Tutek, Zvonimir

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 24 (1989), 44; 271-290

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, ostalo

Ključne riječi
rod model; homogenization; linear elasticity

Sažetak
A 3D composite elastic rod-like body with longitudinal periodic structure is considered. There are two small parameters: thickness of the rod and period of periodic structure. It is shown that two limits, thickness and period, commute if the elasticity coefficients satisfy certain conditions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mladen Jurak (autor)

Avatar Url Zvonimir Tutek (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Jurak, Mladen; Tutek, Zvonimir
A one-dimensional model of homogenized rod // Glasnik matematički, 24 (1989), 44; 271-290 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, ostalo)
Jurak, M. & Tutek, Z. (1989) A one-dimensional model of homogenized rod. Glasnik matematički, 24 (44), 271-290.
@article{article, year = {1989}, pages = {271-290}, keywords = {rod model, homogenization, linear elasticity}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {24}, number = {44}, issn = {0017-095X}, title = {A one-dimensional model of homogenized rod}, keyword = {rod model, homogenization, linear elasticity} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts