Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 71518

Generating singularities of quasilinear elliptic equations


Žubrinić, Darko
Generating singularities of quasilinear elliptic equations // Journal Mathematical Analysis and Applications, 244 (2000), 1; 10-16 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 71518 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Generating singularities of quasilinear elliptic equations

Autori
Žubrinić, Darko

Izvornik
Journal Mathematical Analysis and Applications 244 (2000), 1; 10-16

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
quasilinear elliptic; p-Laplacian; singularity

Sažetak
Let $1<p<N$. If the right-hand side of a quasilinear p-Laplace equation has singularity of order $\gamma\in(p, 1+N/p')$ at a point $x_0\in\Omega$, then each supersolution which is essentially bounded from below on a neighborhood of $x_0$, has singularity of order $\frac{;\gamma-p};{;p-1};$ at $x_0$. Moreover, we obtain an explicit and sharp lower bound on the supersolution in the neighborhood of $x_0$.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
036043

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Darko Žubrinić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Žubrinić, Darko
Generating singularities of quasilinear elliptic equations // Journal Mathematical Analysis and Applications, 244 (2000), 1; 10-16 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Žubrinić, D. (2000) Generating singularities of quasilinear elliptic equations. Journal Mathematical Analysis and Applications, 244 (1), 10-16.
@article{article, author = {\v{Z}ubrini\'{c}, Darko}, year = {2000}, pages = {10-16}, keywords = {quasilinear elliptic, p-Laplacian, singularity}, journal = {Journal Mathematical Analysis and Applications}, volume = {244}, number = {1}, title = {Generating singularities of quasilinear elliptic equations}, keyword = {quasilinear elliptic, p-Laplacian, singularity} }
@article{article, author = {\v{Z}ubrini\'{c}, Darko}, year = {2000}, pages = {10-16}, keywords = {quasilinear elliptic, p-Laplacian, singularity}, journal = {Journal Mathematical Analysis and Applications}, volume = {244}, number = {1}, title = {Generating singularities of quasilinear elliptic equations}, keyword = {quasilinear elliptic, p-Laplacian, singularity} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Mathematical Reviews





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font