Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 714560

Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals


Bibi, Rabia; Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals // International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis, 2014 (2014), 580605-1 doi:10.1155/2014/580605 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 714560 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals

Autori
Bibi, Rabia ; Pečarić, Josip ; Rodić Lipanović, Mirna

Izvornik
International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis (2356-7872) 2014 (2014); 580605-1

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Time-scales; Jensen inequality; exponential convexity; logarithmic convexity

Sažetak
We give further improvements of the Jensen inequality and its converse on time scales, allowing also negative weights. These results generalize the Jensen inequality and its converse for both discrete and continuous cases. Further, we investigate the exponential and logarithmic convexity of the differences between the left-hand side and the right-hand side of these inequalities and present several families of functions for which these results can be applied.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi www.hindawi.com www.hindawi.com

Citiraj ovu publikaciju:

Bibi, Rabia; Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals // International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis, 2014 (2014), 580605-1 doi:10.1155/2014/580605 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Bibi, R., Pečarić, J. & Rodić Lipanović, M. (2014) Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals. International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis, 2014, 580605-1 doi:10.1155/2014/580605.
@article{article, year = {2014}, pages = {580605-1-580605-12}, DOI = {10.1155/2014/580605}, keywords = {Time-scales, Jensen inequality, exponential convexity, logarithmic convexity}, journal = {International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis}, doi = {10.1155/2014/580605}, volume = {2014}, issn = {2356-7872}, title = {Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals}, keyword = {Time-scales, Jensen inequality, exponential convexity, logarithmic convexity} }
@article{article, year = {2014}, pages = {580605-1-580605-12}, DOI = {10.1155/2014/580605}, keywords = {Time-scales, Jensen inequality, exponential convexity, logarithmic convexity}, journal = {International Scholarly Research Notices, Mathematical Analysis}, doi = {10.1155/2014/580605}, volume = {2014}, issn = {2356-7872}, title = {Improvements of Jensen-Type Inequalities for Diamond-\alpha Integrals}, keyword = {Time-scales, Jensen inequality, exponential convexity, logarithmic convexity} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font