Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 708769

Eccentric connectivity index of graphs with subdivided edges


Yarahmadi, Zahra; Moradi, Sirous; Došlić, Tomislav
Eccentric connectivity index of graphs with subdivided edges // Electronic notes in discrete mathematics, 45 (2014), 167-176 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Eccentric connectivity index of graphs with subdivided edges

Autori
Yarahmadi, Zahra ; Moradi, Sirous ; Došlić, Tomislav

Izvornik
Electronic notes in discrete mathematics (1571-0653) 45 (2014); 167-176

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Eccentric connectivity index; subdivision

Sažetak
We consider four classes of graphs arising from a given graph via different types of edge subdivisions. We present explicit formulas expressing their eccentric connectivity index in terms of the eccentric connectivity index of the original graph and some auxiliary invariants.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Scopus