Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 693762

Classification of conic sections in PE_2(R)


Beban-Brkić, Jelena; Šimić Horvath, Marija
Classification of conic sections in PE_2(R) // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 18 (2014), 519; 125-143 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Classification of conic sections in PE_2(R)

Autori
Beban-Brkić, Jelena ; Šimić Horvath, Marija

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 18 (2014), 519; 125-143

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
pseudo-Euclidean plane PE_2(R) ; conic section

Sažetak
This paper gives a complete classifi cation of conics in PE_2(R). The classifi cation has been made earlier(Reveruk [5]), but it showed to be incomplete and not possible to cite and use in further studies of properties of conics, pencil of conics, and of quadratic forms in pseudo- Euclidean spaces. This paper provides that. A pseudo- orthogonal matrix, pseudo-Euclidean values of a matrix, diagonalization of a matrix in a pseudo-Euclidean way are introduced. Conics are divided in families and by types, giving both of them geometrical meaning. The invariants of a conic with respect to the group of motions in PE_2(R) are determined, making it possible to determine a conic without reducing its equation to canonical form. An overview table is given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Geodetski fakultet, Zagreb,
Arhitektonski fakultet, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Beban-Brkić, Jelena; Šimić Horvath, Marija
Classification of conic sections in PE_2(R) // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 18 (2014), 519; 125-143 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Beban-Brkić, J. & Šimić Horvath, M. (2014) Classification of conic sections in PE_2(R). Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 18 (519), 125-143.
@article{article, year = {2014}, pages = {125-143}, keywords = {pseudo-Euclidean plane PE\_2(R), conic section}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti}, volume = {18}, number = {519}, issn = {1845-4100}, title = {Classification of conic sections in PE\_2(R)}, keyword = {pseudo-Euclidean plane PE\_2(R), conic section} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews (MathSciNet)
  • Zentralblatt MATH