Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 692103

Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions


Roqia, Gulam; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions // Advances in Inequalities and Applications, 2014 (2014), 7-1 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 692103 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions

Autori
Roqia, Gulam ; Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Advances in Inequalities and Applications (2050-7461) 2014 (2014); 7-1

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
General two-point formulae; Stolarsky means; exponential convexity; Cauchy means.

Sažetak
We present construction of exponentially convex functions via functionals that follow from some inequalities for convex functions. These inequalities are derived from expansions of Euler and Radau. Using fruitful properties of exponential convexity we construct various means that have nice monotone properties over defining parameters. We further show how known results about Cauchy means can be treated in a succinct way.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Roqia, Gulam; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions // Advances in Inequalities and Applications, 2014 (2014), 7-1 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Roqia, G., Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2014) Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions. Advances in Inequalities and Applications, 2014, 7-1.
@article{article, year = {2014}, pages = {7-1-7-21}, keywords = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.}, journal = {Advances in Inequalities and Applications}, volume = {2014}, issn = {2050-7461}, title = {Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions}, keyword = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.} }
@article{article, year = {2014}, pages = {7-1-7-21}, keywords = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.}, journal = {Advances in Inequalities and Applications}, volume = {2014}, issn = {2050-7461}, title = {Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions}, keyword = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font