Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 692013

Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija
Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity // Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo, 63 (2014), 1; 109-127 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 692013 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip ; Perušić, Anamarija

Izvornik
Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo (0009-725X) 63 (2014), 1; 109-127

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen inequality; Taylor n-convex functions; Exponential convexity

Sažetak
We present transition of Steffensen inequality from monotone functions to higher order convexity. After we get analogous inequalities to Steffensen we construct a linear functionals that generates exponentially convex functions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb,
Sveučilište u Rijeci


Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija
Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity // Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo, 63 (2014), 1; 109-127 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Pečarić, J. & Perušić, A. (2014) Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity. Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo, 63 (1), 109-127.
@article{article, year = {2014}, pages = {109-127}, keywords = {Steffensen inequality, Taylor n-convex functions, Exponential convexity}, journal = {Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo}, volume = {63}, number = {1}, issn = {0009-725X}, title = {Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity}, keyword = {Steffensen inequality, Taylor n-convex functions, Exponential convexity} }
@article{article, year = {2014}, pages = {109-127}, keywords = {Steffensen inequality, Taylor n-convex functions, Exponential convexity}, journal = {Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo}, volume = {63}, number = {1}, issn = {0009-725X}, title = {Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity}, keyword = {Steffensen inequality, Taylor n-convex functions, Exponential convexity} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font