Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 673739

On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space


Erjavec, Zlatko
On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space // Journal of Mathematics Research, 6 (2014), 3; 39-50 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 673739 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space

Autori
Erjavec, Zlatko

Izvornik
Journal of Mathematics Research (1916-9795) 6 (2014), 3; 39-50

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
helix; Galilean space; pseudo-Galilean space

Sažetak
In this paper a generalization of helices in the 3-dim Galilean and the pseudo-Galilean space is proposed. The equiform general helices, which represent a generalization of “ordinary” helices, are defined and characterized. Particularly, all obtained results can be transferred to other Cayley-Klein spaces, including Euclidean.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin

Profili:

Avatar Url Zlatko Erjavec (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Erjavec, Zlatko
On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space // Journal of Mathematics Research, 6 (2014), 3; 39-50 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Erjavec, Z. (2014) On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space. Journal of Mathematics Research, 6 (3), 39-50.
@article{article, author = {Erjavec, Z.}, year = {2014}, pages = {39-50}, keywords = {helix, Galilean space, pseudo-Galilean space}, journal = {Journal of Mathematics Research}, volume = {6}, number = {3}, issn = {1916-9795}, title = {On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space}, keyword = {helix, Galilean space, pseudo-Galilean space} }
@article{article, author = {Erjavec, Z.}, year = {2014}, pages = {39-50}, keywords = {helix, Galilean space, pseudo-Galilean space}, journal = {Journal of Mathematics Research}, volume = {6}, number = {3}, issn = {1916-9795}, title = {On generalization of helices in the Galilean and the pseudo-Galilean space}, keyword = {helix, Galilean space, pseudo-Galilean space} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font