Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 673712

Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry


Erjavec, Zlatko
Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry // Glasnik matematički, 50 (2015), 1; 207-221 doi:10.3336/gm.50.1.12 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 673712 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry

Autori
Erjavec, Zlatko

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 50 (2015), 1; 207-221

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
homogeneous geometry ; SL(2 ; R)~ geometry ; minimal surface

Sažetak
In this paper some geometric properties of SL(2, R)~ geometry are considered, the minimal surface equation is derived and fundamental examples of minimal surfaces are given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin

Profili:

Avatar Url Zlatko Erjavec (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Erjavec, Zlatko
Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry // Glasnik matematički, 50 (2015), 1; 207-221 doi:10.3336/gm.50.1.12 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Erjavec, Z. (2015) Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry. Glasnik matematički, 50 (1), 207-221 doi:10.3336/gm.50.1.12.
@article{article, author = {Erjavec, Z.}, year = {2015}, pages = {207-221}, DOI = {10.3336/gm.50.1.12}, keywords = {homogeneous geometry, SL(2, R)~ geometry, minimal surface}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, doi = {10.3336/gm.50.1.12}, volume = {50}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry}, keyword = {homogeneous geometry, SL(2, R)~ geometry, minimal surface} }
@article{article, author = {Erjavec, Z.}, year = {2015}, pages = {207-221}, DOI = {10.3336/gm.50.1.12}, keywords = {homogeneous geometry, SL(2, R)~ geometry, minimal surface}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, doi = {10.3336/gm.50.1.12}, volume = {50}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {Minimal surfaces in SL(2, R)~ geometry}, keyword = {homogeneous geometry, SL(2, R)~ geometry, minimal surface} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font