Nalazite se na CroRIS probnoj okolini. Ovdje evidentirani podaci neće biti pohranjeni u Informacijskom sustavu znanosti RH. Ako je ovo greška, CroRIS produkcijskoj okolini moguće je pristupi putem poveznice www.croris.hr
izvor podataka: crosbi !

Državna prvenstva u preponskom jahanju na zagrebačkom i osječkom hipodromu. Neizvjesnost do posljednje prepone. (CROSBI ID 201092)

Prilog u časopisu | popularni rad

Baban Mirjana Državna prvenstva u preponskom jahanju na zagrebačkom i osječkom hipodromu. Neizvjesnost do posljednje prepone. // Agroglas, 298 (2012), 62-63

Podaci o odgovornosti

Baban Mirjana

hrvatski

Državno prvenstvo u preponskom jahanju za sve kategorije jahača održalo se tijekom četiri dana na zagrebačkom hipodromu u organizaciji KK Karoca iz Zagreba. Osim natjecanja za dosadašnje, uobičajene kategorije natjecatelja: poni jahače, kadete, juniore, mlade jahače i seniore, po prvi puta se održalo i prvenstvo za kategorije amatera i amazonki. Prema Pravilniku Hrvatskog konjičkog saveza iz 2012. godine, kategoriju amatera čine jahači stariji od 18 godina koji posjeduju licencu S2 ili S3 te nisu prethodnu godinu nastupali na visini utakmice 1, 40 m ili više. Prvenstvo Hrvatske za amazonke se, kao i sve prvenstvene utakmice do sada, održalo tijekom tri natjecateljska dana u slijedu i sastojalo se iz tri utakmice. Pravo sudjelovanja u konkurenciji za Prvenstvo amazonki imale su ženske jahačice starije od 14 godina sa licencama S2, S3 ili S4. Pobjednik prvenstva u seniorskoj konkurenciji je Denis Gugić na kobili Davita (KK Karoca). U juniorskoj konkurenciji pobijedila je Antea Šimleša na Tari (KK Sveti Juraj). Među kadetima najbolja je bila Nina Madirazza na Baldiniju (KK Sv. Juraj) dok je u konkurenciji poni jahača prvo mjesto zauzela Silvija Lučić na Montanji (Purgerski KK). Prvo mjesto među amaterima osvojila je Sanja Ostović na Clouseau (KK Trajbar Team), a među amazonkama Maja Trajbar na Parcu (KK Trajbar Team). Posljednja i najteža seniorska utakmica (visine 1, 45 m) koja se bodovala za Prvenstvo Hrvatske za seniore, ujedno je bila i finalna utakmica Karoca kupa GP serije. U ljetnom Karoca kupu pobijedio je Andrija Hrgović (KK Sv. Juraj) sa ukupno osvojenih 34 bodova, drugi je bio Robert Pal (Slovačka) sa 28 bodova, dok je trećeplasirani Denis Gugić (KK Karoca) sa 27 bodova. Nagrade našim najboljim seniorskim jahačima uručio je predsjednik RH dr. Ivo Josipović. Državno prvenstvo u preponskom jahanju za mlade konje u dobi od 5, 6 i 7 godina održalo se na osječkom hipodromu u organizaciji KK Osijek. U dvodnevnom programu za Prvenstvo RH bodovali su se mladi konji u svojim dobnim kategorijama. Za petogodišnja grla pobijedila je hrvatska sportska kobila Chantal, koju je jahao Renato Levanić (KK Zagreb). U kategoriji šestogodaca pobijedio je belgijski toplokrvnjak Goodfather kojeg je jahao Andrija Hrgović (KK Sv. Juraj), a drugo mjesto je osvojio holštajnski kastrat Contado u privatnom vlasništvu osječanina Zorana Mundukovića. Jahao ga je Srđan Grmaškoski (KK Osijek). Od sedmogodaca najbolji je bio hrvatski sportski konj Clouseau u sedlu sa Markom Pandžom (KK Sv. Juraj). Posljednja utakmica koja se bodovala za Prvenstvo RH za sedmogoce, ujedno je bila i utakmica za Pokal grada Osijeka. Pobijedila je Janka Krašovec sa Cabanom za Purgerski konjički klub. Nagrade najboljim jahačima na Pokalu grada Osijeka predao je osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo.