Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 671274

Remarks on the paper "Jensen's inequality and new entropy bounds" of S. Simic


Pečarić, Josip; Perić, Jurica
Remarks on the paper "Jensen's inequality and new entropy bounds" of S. Simic // Book of Abstracts - 5th Croatian Mathematical Congress / Crnković, Dean ; Mikulić Crnković, Vedrana ; Rukavina, Sanja (ur.).
Rijeka, 2012. str. 63-63 (predavanje, sažetak, znanstveni)


Naslov
Remarks on the paper "Jensen's inequality and new entropy bounds" of S. Simic

Autori
Pečarić, Josip ; Perić, Jurica

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
Book of Abstracts - 5th Croatian Mathematical Congress / Crnković, Dean ; Mikulić Crnković, Vedrana ; Rukavina, Sanja - Rijeka, 2012, 63-63

ISBN
978-953-7720-13-1

Skup
5th Croatian Mathematical Congress

Mjesto i datum
Rijeka, Hrvatska, 18-21. 06. 2012.

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Neobjavljeni rad

Ključne riječi
Jensen inequality; Jensen difference; linear functionals

Sažetak
The purpose of this talk is twofold. The first is to give a brief account of the results preceding the main results from S. Simić, On a global upper bound for Jensen's inequality, J. Math. Anal. Appl. 343 (2008), 414–419. and Jensen's inequality and new entropy bounds, Appl. Math. Lett. 22 (2009), 1262–1265. The second is to give generalizations and improvements of these results.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split