Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 665884

The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps


Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps // Mediterranean journal of mathematics, 11 (2014), 4; 1261-1273 doi:10.1007/s00009-013-0371-0 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 665884 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps

Autori
Ivanšić, Ivan ; Rubin, Leonard R.

Izvornik
Mediterranean journal of mathematics (1660-5446) 11 (2014), 4; 1261-1273

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
absolute extensor; CW-complex; direct limit; extension theory

Sažetak
Let Z, H be spaces. In previous work, we introduced the direct system A induced by the set of maps between the spaces Z and H. Now we will consider the case that A is induced by possibly a proper subset of the maps of Z to H. Our objective is to explore conditions under which X = dirlim A will be T1, Hausdorff, regular, completely regular, pseudo-compact, normal, an absolute co-extensor for some space K, or will enjoy some combination of these properties.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0372791-2802 - Teorija dimenzije i oblika (Sibe Mardešić, )

Ustanove
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Ivan Ivanšić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps // Mediterranean journal of mathematics, 11 (2014), 4; 1261-1273 doi:10.1007/s00009-013-0371-0 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ivanšić, I. & Rubin, L. (2014) The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps. Mediterranean journal of mathematics, 11 (4), 1261-1273 doi:10.1007/s00009-013-0371-0.
@article{article, year = {2014}, pages = {1261-1273}, DOI = {10.1007/s00009-013-0371-0}, keywords = {absolute extensor, CW-complex, direct limit, extension theory}, journal = {Mediterranean journal of mathematics}, doi = {10.1007/s00009-013-0371-0}, volume = {11}, number = {4}, issn = {1660-5446}, title = {The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps}, keyword = {absolute extensor, CW-complex, direct limit, extension theory} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font