Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 65196

Extension dimension of inverse limits


Mardešić, Sibe
Extension dimension of inverse limits // Glasnik matematički, 35(55) (2000), 2; 339-354 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 65196 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Extension dimension of inverse limits

Autori
Mardešić, Sibe

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 35(55) (2000), 2; 339-354

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
inverse limit; covering dimension; cohomological dimension; extension theory; extension dimension; metrizable space; stratifiable space

Sažetak
Recently L.R. Rubin and P.J. Shapiro have considered inverse sequences X of metrizable spaces X_i < P, i.e., P el AE(X_i), where P is an arbitrary polyhedron (or CW-complex). They proved that dim X < P, where X = lim X. The present paper generalizes their result to inverse sequences of stratifialble spaces, giving at the same time a more conceptual proof.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037006

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Sibe Mardešić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Mardešić, Sibe
Extension dimension of inverse limits // Glasnik matematički, 35(55) (2000), 2; 339-354 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Mardešić, S. (2000) Extension dimension of inverse limits. Glasnik matematički, 35(55) (2), 339-354.
@article{article, author = {Marde\v{s}i\'{c}, S.}, year = {2000}, pages = {339-354}, keywords = {inverse limit, covering dimension, cohomological dimension, extension theory, extension dimension, metrizable space, stratifiable space}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {35(55)}, number = {2}, issn = {0017-095X}, title = {Extension dimension of inverse limits}, keyword = {inverse limit, covering dimension, cohomological dimension, extension theory, extension dimension, metrizable space, stratifiable space} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Zentralblatt fur mathematik
  • Referativnij žurnal
  • Mathematical Reviews





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font