Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 643116

On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality


Ivelić, Slavica; Pečarić, Josip
On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti., 17 (2013), 2013; 107-122 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality

Autori
Ivelić, Slavica ; Pečarić, Josip

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti. (1845-4100) 17 (2013), 2013; 107-122

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Converse Jensen-Steffensen inequality; Slater-Pečarić inequality; exponentially convex functions; log-convex functions; Cauchy type means

Sažetak
Some conversions of the Jensen-Steffensen inequality for convex functions are considered. Applying exp- convex method improvements and reverses of the Slater-Pečarić inequality are obtained. Related Cauchy’s type means are defined and some basic properties are given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika, Građevinarstvo



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
083-0831529-1528 - Pronos zagađenja u podzemlju i procjena rizika kao posljedica odlaganja otpada (Roko Andričević, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )

Ustanove
Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Ivelić, Slavica; Pečarić, Josip
On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti., 17 (2013), 2013; 107-122 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Ivelić, S. & Pečarić, J. (2013) On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti., 17 (2013), 107-122.
@article{article, year = {2013}, pages = {107-122}, keywords = {Converse Jensen-Steffensen inequality, Slater-Pe\v{c}ari\'{c} inequality, exponentially convex functions, log-convex functions, Cauchy type means}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti.}, volume = {17}, number = {2013}, issn = {1845-4100}, title = {On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality}, keyword = {Converse Jensen-Steffensen inequality, Slater-Pe\v{c}ari\'{c} inequality, exponentially convex functions, log-convex functions, Cauchy type means} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet