Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 640797

Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality


Ivelić, Slavica; Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip
Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti., 17 (2013), 123-138 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality

Autori
Ivelić, Slavica ; Klaričić Bakula, Milica ; Pečarić, Josip

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti. (1845-4100) 17 (2013); 123-138

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Converse Jensen-Steffensen inequality; exponentially convex functions; log-convex functions; Cauchy type means

Sažetak
In this paper we apply so called exp-convex method to the converse Jensen-Steffensen inequality in order to interpret it in the form of exponentially convex functions. The outcome is a new class of Cauchy type means and some new interesting inequalities related to them.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika, Građevinarstvo



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
083-0831529-1528 - Pronos zagađenja u podzemlju i procjena rizika kao posljedica odlaganja otpada (Roko Andričević, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet