Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 636165

Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 17 (2013), 81-94 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 636165 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 17 (2013); 81-94

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
General two-point formulae; Stolarsky means; exponential convexity; Cauchy means
(General two-point formulae; Stolarsky means; exponential convexity; Cauchy means.)

Sažetak
We use Euler and Radau two-point formulas in order to generalize Cauchy means defined in [5] that are closely related to Stolarsky means. The gain of this approach is twofold. First, we are able to construct exponentially convex functions that are an essential ingredient of our new means since this fact leads to proof of monotonicity of constructed Cauchy means. Second, constructed exponentially convex functions are added as non-trivial to sparse examples of exponentially convex functions since invention of exponential convexity back to 1929.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 17 (2013), 81-94 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2013) Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 17, 81-94.
@article{article, year = {2013}, pages = {81-94}, keywords = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti}, volume = {17}, issn = {1845-4100}, title = {Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means}, keyword = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means} }
@article{article, year = {2013}, pages = {81-94}, keywords = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti}, volume = {17}, issn = {1845-4100}, title = {Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means}, keyword = {General two-point formulae, Stolarsky means, exponential convexity, Cauchy means.} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font