Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 630096

A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation


Bukal, Mario; Jüngel, Ansgar; Matthes, Daniel
A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation // Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire, 30 (2013), 2; 337-365 doi:10.1016/j.anihpc.2012.08.003 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 630096 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation

Autori
Bukal, Mario ; Jüngel, Ansgar ; Matthes, Daniel

Izvornik
Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire (0294-1449) 30 (2013), 2; 337-365

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Higher-order diffusion equations; Quantum diffusion model; Entropy-dissipation estimate; Gradient flow

Sažetak
This paper is concerned with the analysis of a sixth-order nonlinear parabolic equation whose solutions describe the evolution of the particle density in a quantum fluid. We prove the global- in-time existence of weak nonnegative solutions in two and three space dimensions under periodic boundary conditions. Moreover, we show that these solutions are smooth and classical whenever the particle density is strictly positive, and we prove the long-time convergence to the spatial homogeneous equilibrium at a universal exponential rate. Our analysis strongly uses the Lyapunov property of the entropy functional.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mario Bukal (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Bukal, Mario; Jüngel, Ansgar; Matthes, Daniel
A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation // Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire, 30 (2013), 2; 337-365 doi:10.1016/j.anihpc.2012.08.003 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Bukal, M., Jüngel, A. & Matthes, D. (2013) A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation. Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire, 30 (2), 337-365 doi:10.1016/j.anihpc.2012.08.003.
@article{article, year = {2013}, pages = {337-365}, DOI = {10.1016/j.anihpc.2012.08.003}, keywords = {Higher-order diffusion equations, Quantum diffusion model, Entropy-dissipation estimate, Gradient flow}, journal = {Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire}, doi = {10.1016/j.anihpc.2012.08.003}, volume = {30}, number = {2}, issn = {0294-1449}, title = {A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation}, keyword = {Higher-order diffusion equations, Quantum diffusion model, Entropy-dissipation estimate, Gradient flow} }
@article{article, year = {2013}, pages = {337-365}, DOI = {10.1016/j.anihpc.2012.08.003}, keywords = {Higher-order diffusion equations, Quantum diffusion model, Entropy-dissipation estimate, Gradient flow}, journal = {Annales de l Institut Henri Poincare-analyse non lineaire}, doi = {10.1016/j.anihpc.2012.08.003}, volume = {30}, number = {2}, issn = {0294-1449}, title = {A multidimensional nonlinear sixth-order quantum diffusion equation}, keyword = {Higher-order diffusion equations, Quantum diffusion model, Entropy-dissipation estimate, Gradient flow} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font