Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 629526

Exponential Convexity Method


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Exponential Convexity Method // Journal of convex analysis, 20 (2013), 1; 181-197 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 629526 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Exponential Convexity Method

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of convex analysis (0944-6532) 20 (2013), 1; 181-197

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
means; n-convex functions; exponential convexity; divided differences

Sažetak
In this paper generalized Stolarsky and related means are recognized as an application of particulary defined linear functional on family of n-convex function. However, this approach leads to a more general method of constructing exponentially convex functions and means of Cauchy type.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju:

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Exponential Convexity Method // Journal of convex analysis, 20 (2013), 1; 181-197 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2013) Exponential Convexity Method. Journal of convex analysis, 20 (1), 181-197.
@article{article, year = {2013}, pages = {181-197}, keywords = {means, n-convex functions, exponential convexity, divided differences}, journal = {Journal of convex analysis}, volume = {20}, number = {1}, issn = {0944-6532}, title = {Exponential Convexity Method}, keyword = {means, n-convex functions, exponential convexity, divided differences} }
@article{article, year = {2013}, pages = {181-197}, keywords = {means, n-convex functions, exponential convexity, divided differences}, journal = {Journal of convex analysis}, volume = {20}, number = {1}, issn = {0944-6532}, title = {Exponential Convexity Method}, keyword = {means, n-convex functions, exponential convexity, divided differences} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font