Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 625804

Feynman rules for Coulomb gauge QCD


Andraši, Anđelka; Taylor, John Clayton
Feynman rules for Coulomb gauge QCD // Annals of physics, 327 (2012), 10; 2591-2603 doi:10.1016/j.aop.2012.05.011 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Feynman rules for Coulomb gauge QCD

Autori
Andraši, Anđelka ; Taylor, John Clayton

Izvornik
Annals of physics (0003-4916) 327 (2012), 10; 2591-2603

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
nonabelian gauge theory; Coulomb gauge; renormalization; Feynman rule; Christ-Lee term

Sažetak
The Coulomb gauge in nonabelian gauge theories is attractive in principle, but beset with technical difficulties in perturbation theory. In addition to ordinary Feynman integrals, there are, at 2-loop order, Christ–Lee (CL) terms, derived either by correctly ordering the operators in the Hamiltonian, or by resolving ambiguous Feynman integrals. Renormalization theory depends on the sub-graph structure of ordinary Feynman graphs. The CL terms do not have a sub-graph structure. We show how to carry out renormalization in the presence of CL terms, by re-expressing these as ‘pseudo-Feynman’ integrals. We also explain how energy divergences cancel.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Fizika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
098-0000000-2865 - Kvantna teorija polja, nekomutativni prostori i simetrije (Stjepan Meljanac, )

Ustanove
Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

Profili:

Avatar Url Anđelka Andraši (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Andraši, Anđelka; Taylor, John Clayton
Feynman rules for Coulomb gauge QCD // Annals of physics, 327 (2012), 10; 2591-2603 doi:10.1016/j.aop.2012.05.011 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Andraši, A. & Taylor, J. (2012) Feynman rules for Coulomb gauge QCD. Annals of physics, 327 (10), 2591-2603 doi:10.1016/j.aop.2012.05.011.
@article{article, year = {2012}, pages = {2591-2603}, DOI = {10.1016/j.aop.2012.05.011}, keywords = {nonabelian gauge theory, Coulomb gauge, renormalization, Feynman rule, Christ-Lee term}, journal = {Annals of physics}, doi = {10.1016/j.aop.2012.05.011}, volume = {327}, number = {10}, issn = {0003-4916}, title = {Feynman rules for Coulomb gauge QCD}, keyword = {nonabelian gauge theory, Coulomb gauge, renormalization, Feynman rule, Christ-Lee term} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati