Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 62328

Inverse limit of continuous images of arcs


Lončar, Ivan
Inverse limit of continuous images of arcs // Zbornik radova (Fakultet organizacije i nformatike Varaždin), 21 (1997), 2; 47-59 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, ostalo)


CROSBI ID: 62328 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Inverse limit of continuous images of arcs

Autori
Lončar, Ivan

Izvornik
Zbornik radova (Fakultet organizacije i nformatike Varaždin) (0351-1804) 21 (1997), 2; 47-59

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, ostalo

Ključne riječi
inverse system limit; continuous image of an arc

Sažetak
The main purpose of this paper is to study the inverse limits of continuous image of arcs. We shall prove: a) If X = (Xa, pab, A) is a monotone well – order inverse system of contonuous image of arcs such that cf(A) not equal omega 1, then X = lim X is the continuous imege of an erc (Theorem 2.17). b) b) Let X = (Xa, pab, ( A, less or equal)) be an inverse system of continuous image of arcs with monotone surjective bonding mappings. Then X = limX is the continuous image of an arc if and only if for each cyclic element Z of X and the points x, y, z elements of Z there exists a countable direct subset (B, less or equal) of (A, less or equal) such that for each countable direct subset (C, less or equal) of (A, less or equal) with B subset of C the restriction hBC = pBC|lim(Wd(x,y,z),pdd1,D) of the canonical projection pBC is a homeomorphism (Theorem 2.22).

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037006 - 037006

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Lončar, Ivan
Inverse limit of continuous images of arcs // Zbornik radova (Fakultet organizacije i nformatike Varaždin), 21 (1997), 2; 47-59 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, ostalo)
Lončar, I. (1997) Inverse limit of continuous images of arcs. Zbornik radova (Fakultet organizacije i nformatike Varaždin), 21 (2), 47-59.
@article{article, author = {Lon\v{c}ar, I.}, year = {1997}, pages = {47-59}, keywords = {inverse system limit, continuous image of an arc}, journal = {Zbornik radova (Fakultet organizacije i nformatike Vara\v{z}din)}, volume = {21}, number = {2}, issn = {0351-1804}, title = {Inverse limit of continuous images of arcs}, keyword = {inverse system limit, continuous image of an arc} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Zentralblatt fur Mathematik
  • Referativnij žurnal - Informatika
  • The INSPEC Science Abstracts series
  • Mathematical Reviews





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font