Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 618814

On a new class of Hardy-type inequalities


Adeleke, E. O.; Čižmešija, Aleksandra; Oguntuase, Jamea A.; Persson, Lars-Erik; Pokaz, Dora
On a new class of Hardy-type inequalities // Journal of inequalities and applications, 2012 (2012), 259-1 doi:10.1186/1029-242X-2012-259 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 618814 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On a new class of Hardy-type inequalities

Autori
Adeleke, E. O. ; Čižmešija, Aleksandra ; Oguntuase, Jamea A. ; Persson, Lars-Erik ; Pokaz, Dora

Izvornik
Journal of inequalities and applications (1029-242X) 2012 (2012); 259-1

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Hardy inequality; power weights; convex functions; superquadratic functions

Sažetak
In this paper, we generalize a Hardy-type inequality to the class of arbitrary non-negative functions bounded from below and above with a convex function multiplied with positive real constants. This enables us to obtain new generalizations of the classical integral Hardy's, Hardy-Hilbert's, Hardy-Littlewood-P\'{; ; o}; ; lya's and P\'{; ; o}; ; lya-Knopp's inequalities as well as of Godunova's and of some recently obtained inequalities in multidimensional settings. Finally, we apply a similar idea to functions bounded from below and above with a superquadratic function.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Perić, Ivan, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Dora Pokaz (autor)

Avatar Url Aleksandra Čižmešija (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi www.journalofinequalitiesandapplications.com

Citiraj ovu publikaciju:

Adeleke, E. O.; Čižmešija, Aleksandra; Oguntuase, Jamea A.; Persson, Lars-Erik; Pokaz, Dora
On a new class of Hardy-type inequalities // Journal of inequalities and applications, 2012 (2012), 259-1 doi:10.1186/1029-242X-2012-259 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Adeleke, E., Čižmešija, A., Oguntuase, J., Persson, L. & Pokaz, D. (2012) On a new class of Hardy-type inequalities. Journal of inequalities and applications, 2012, 259-1 doi:10.1186/1029-242X-2012-259.
@article{article, year = {2012}, pages = {259-1-259-19}, DOI = {10.1186/1029-242X-2012-259}, keywords = {Hardy inequality, power weights, convex functions, superquadratic functions}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/1029-242X-2012-259}, volume = {2012}, issn = {1029-242X}, title = {On a new class of Hardy-type inequalities}, keyword = {Hardy inequality, power weights, convex functions, superquadratic functions} }
@article{article, year = {2012}, pages = {259-1-259-19}, DOI = {10.1186/1029-242X-2012-259}, keywords = {Hardy inequality, power weights, convex functions, superquadratic functions}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/1029-242X-2012-259}, volume = {2012}, issn = {1029-242X}, title = {On a new class of Hardy-type inequalities}, keyword = {Hardy inequality, power weights, convex functions, superquadratic functions} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font