Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 618112

General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities


Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip; Ribičić Penava, Mihaela
General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 17 (2013), 139-150 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities

Autori
Klaričić Bakula, Milica ; Pečarić, Josip ; Ribičić Penava, Mihaela

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 17 (2013); 139-150

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Weighted quadrature formulae; Montgomery identity; error estimate

Sažetak
We consider a couple of general weighted quadrature formulae based on two extensions of the weighted Montgomery identity proved by A. Aglić Aljinović and J. Pečarić. We prove a number of related Ostrowski type inequalities which enables us to establish some error estimates for these quadrature formulae when they include α -L-Hölder functions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )
235-2352818-1034 - Nelinearni problemi procjene parametara u matematičkim modelima (Dragan Jukić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split,
Sveučilište u Osijeku, Odjel za matematiku

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet