Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 617685

Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space


Milin-Šipuš, Željka; Divjak, Blaženka
Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space // International journal of mathematics and mathematical sciences, 2012 (2012), 1-28 doi:10.1155/2012/375264 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 617685 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space

Autori
Milin-Šipuš, Željka ; Divjak, Blaženka

Izvornik
International journal of mathematics and mathematical sciences (0161-1712) 2012 (2012); 1-28

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
pseudo-Galilean space ; Galilean space ; Gaussian curvature ; surface of constant curvature ; Klein-Gordon equation

Sažetak
We develop the local theory of surfaces immersed in the pseudo-Galilean space, a special type of Cayley-Klein spaces. We define principal, Gaussian, and mean curvatures. By this, the general setting for study of surfaces of constant curvature in the pseudo-Galilean space is provided. We describe surfaces of revolution of constant curvature. We introduce special local coordinates for surfaces of constant curvature, so-called the Tchebyshev coordinates, and show that the angle between parametric curves satisfies the Klein-Gordon partial differential equation. We determine the Tchebyshev coordinates for surfaces of revolution and construct a surface with constant curvature from a particular solution of the Klein-Gordon equation.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin

Profili:

Avatar Url Željka Milin-Šipuš (autor)

Avatar Url Blaženka Divjak (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Milin-Šipuš, Željka; Divjak, Blaženka
Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space // International journal of mathematics and mathematical sciences, 2012 (2012), 1-28 doi:10.1155/2012/375264 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Milin-Šipuš, Ž. & Divjak, B. (2012) Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space. International journal of mathematics and mathematical sciences, 2012, 1-28 doi:10.1155/2012/375264.
@article{article, year = {2012}, pages = {1-28}, DOI = {10.1155/2012/375264}, keywords = {pseudo-Galilean space, Galilean space, Gaussian curvature, surface of constant curvature, Klein-Gordon equation}, journal = {International journal of mathematics and mathematical sciences}, doi = {10.1155/2012/375264}, volume = {2012}, issn = {0161-1712}, title = {Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space}, keyword = {pseudo-Galilean space, Galilean space, Gaussian curvature, surface of constant curvature, Klein-Gordon equation} }
@article{article, year = {2012}, pages = {1-28}, DOI = {10.1155/2012/375264}, keywords = {pseudo-Galilean space, Galilean space, Gaussian curvature, surface of constant curvature, Klein-Gordon equation}, journal = {International journal of mathematics and mathematical sciences}, doi = {10.1155/2012/375264}, volume = {2012}, issn = {0161-1712}, title = {Surfaces of Constant Curvature in the Pseudo-Galilean Space}, keyword = {pseudo-Galilean space, Galilean space, Gaussian curvature, surface of constant curvature, Klein-Gordon equation} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Scopus


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font