Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 605523

Torus Square tilings


Dutour Sikirić, Mathieu
Torus Square tilings // Applicable algebra in engineering communication and computing, 23 (2012), 5/6; 251-261 doi:10.1007/s00200-012-0178-4 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 605523 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Torus Square tilings

Autori
Dutour Sikirić, Mathieu

Izvornik
Applicable algebra in engineering communication and computing (0938-1279) 23 (2012), 5/6; 251-261

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Square tilings; harmonic vectors; electrical networks

Sažetak
We consider periodic square tilings of the plane. By extending a formalism introduced in 1940 for tiling of rectangles by squares we build a correspondence between periodic plane maps endowed with a periodic harmonic vector and periodic square tilings satisfying a regularity condition. The space of harmonic vectors is isomorphic to the first homology group of a torus. So, periodic plane square tilings are described by two parameters and the set of parameters is split into angular sectors. The correspondence between symmetry of the square tiling and symmetry of the corresponding plane map and harmonic vector is discussed and a method for enumerating the regular periodic plane square tilings having r orbits of squares is outlined.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
098-0982705-2707 - Matematičko modeliranje cirkulacije i satelitska detekcija graničnih procesa (Kuzmić, Milivoj, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

Profili:

Avatar Url Mathieu Dutour Sikirić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi link.springer.com

Citiraj ovu publikaciju:

Dutour Sikirić, Mathieu
Torus Square tilings // Applicable algebra in engineering communication and computing, 23 (2012), 5/6; 251-261 doi:10.1007/s00200-012-0178-4 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Dutour Sikirić, M. (2012) Torus Square tilings. Applicable algebra in engineering communication and computing, 23 (5/6), 251-261 doi:10.1007/s00200-012-0178-4.
@article{article, author = {Dutour Sikiri\'{c}, Mathieu}, year = {2012}, pages = {251-261}, DOI = {10.1007/s00200-012-0178-4}, keywords = {Square tilings, harmonic vectors, electrical networks}, journal = {Applicable algebra in engineering communication and computing}, doi = {10.1007/s00200-012-0178-4}, volume = {23}, number = {5/6}, issn = {0938-1279}, title = {Torus Square tilings}, keyword = {Square tilings, harmonic vectors, electrical networks} }
@article{article, author = {Dutour Sikiri\'{c}, Mathieu}, year = {2012}, pages = {251-261}, DOI = {10.1007/s00200-012-0178-4}, keywords = {Square tilings, harmonic vectors, electrical networks}, journal = {Applicable algebra in engineering communication and computing}, doi = {10.1007/s00200-012-0178-4}, volume = {23}, number = {5/6}, issn = {0938-1279}, title = {Torus Square tilings}, keyword = {Square tilings, harmonic vectors, electrical networks} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font