Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 582799

Complex parametrization of triangulations on oriented maps


Dutour Sikirić, Mathieu
Complex parametrization of triangulations on oriented maps // ARS Mathematica Contemporanea, 6 (2013), 1; 69-81 doi:10.26493/1855-3974.240.170 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 582799 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Complex parametrization of triangulations on oriented maps

Autori
Dutour Sikirić, Mathieu

Izvornik
ARS Mathematica Contemporanea (1855-3966) 6 (2013), 1; 69-81

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
maps ; graphs ; groups ; parameterizations

Sažetak
We consider here triangulations of oriented maps having a specified set S of vertices of degree different from 6 and some other vertices of degree 6. Such map can be described by specifying the relative positions between elements of S using Eisenstein integers. We first consider the case of 1 parameter, which corresponds to the Goldberg- Coxeter construction. Then we develop the general theory, the special case of positive curvature studied by Thurston and finally extend the theory to quadrangulations and some other cases. In the last section we expose application of parameterizations to the study of zigzags.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
098-0982705-2707 - Matematičko modeliranje cirkulacije i satelitska detekcija graničnih procesa (Kuzmić, Milivoj, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

Profili:

Avatar Url Mathieu Dutour Sikirić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi amc-journal.eu amc-journal.eu doi.org

Citiraj ovu publikaciju:

Dutour Sikirić, Mathieu
Complex parametrization of triangulations on oriented maps // ARS Mathematica Contemporanea, 6 (2013), 1; 69-81 doi:10.26493/1855-3974.240.170 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Dutour Sikirić, M. (2013) Complex parametrization of triangulations on oriented maps. ARS Mathematica Contemporanea, 6 (1), 69-81 doi:10.26493/1855-3974.240.170.
@article{article, author = {Dutour Sikiri\'{c}, Mathieu}, year = {2013}, pages = {69-81}, DOI = {10.26493/1855-3974.240.170}, keywords = {maps, graphs, groups, parameterizations}, journal = {ARS Mathematica Contemporanea}, doi = {10.26493/1855-3974.240.170}, volume = {6}, number = {1}, issn = {1855-3966}, title = {Complex parametrization of triangulations on oriented maps}, keyword = {maps, graphs, groups, parameterizations} }
@article{article, author = {Dutour Sikiri\'{c}, Mathieu}, year = {2013}, pages = {69-81}, DOI = {10.26493/1855-3974.240.170}, keywords = {maps, graphs, groups, parameterizations}, journal = {ARS Mathematica Contemporanea}, doi = {10.26493/1855-3974.240.170}, volume = {6}, number = {1}, issn = {1855-3966}, title = {Complex parametrization of triangulations on oriented maps}, keyword = {maps, graphs, groups, parameterizations} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font