Nalazite se na CroRIS probnoj okolini. Ovdje evidentirani podaci neće biti pohranjeni u Informacijskom sustavu znanosti RH. Ako je ovo greška, CroRIS produkcijskoj okolini moguće je pristupi putem poveznice www.croris.hr
izvor podataka: crosbi !

Razlike u tijeku rezultata između pobjedničkih i poraženih momčadi u vrhunskom rukometu (CROSBI ID 585807)

Prilog sa skupa u zborniku | sažetak izlaganja sa skupa | međunarodna recenzija

Rogulj, Nenad ; Foretić, Nikola ; Burger, Ante Razlike u tijeku rezultata između pobjedničkih i poraženih momčadi u vrhunskom rukometu // Međunarodni simpozij "Nove tehnologije u sportu" / Mekić, Mithat (ur.). Sarajevo: Fakultet sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu, 2011. str. 104-105

Podaci o odgovornosti

Rogulj, Nenad ; Foretić, Nikola ; Burger, Ante

hrvatski

Istraživanjem se utvrdilo u kojem vremenskom razdoblju utakmice parcijalni rezultat najviše razlikuje pobjedu od poraza. Provedeno na uzorku od 91 utakmice Svjetskog prvenstva za muškarce koje je održano 2009. g. u Hrvatskoj. Varijable su definirane brojem postignutih golova i ostvarenom rezultatskom razlikom u 6 desetominutnih vremenskih segmenata utakmice Analiza varijance potvrdila je statistički značajne razlike u obje grupe varijabli. Pobjedničke ekipe najviše pogodaka postižu u predzadnjem segmentu utakmice (40-50 min), a najveću rezultatsku razliku ostvaruju u drugom (10-20 min) i predzadnjem razdoblju (40-50 min). Najmanje pogodaka pobjedničke ekipe postižu u prvih deset minuta utakmice, a najmanju rezultatsku razliku ostvaruju u zadnjih deset minuta utakmice. Poražene ekipe najviše pogodaka postižu u posljednjoj, a najmanje u prvoj šestini utakmice. Suprotno od pobjedničkih, poražene ekipe najveću negativnu razliku ostvaruju u drugoj i petoj, a najmanju u posljednjoj šestini utakmice.