Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 571975

On discriminativity of Zagreb indices


Došlić, Tomislav
On discriminativity of Zagreb indices // Iranian journal of mathematical chemistry, 3 (2012), 25-34 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
On discriminativity of Zagreb indices

Autori
Došlić, Tomislav

Izvornik
Iranian journal of mathematical chemistry (2228-6489) 3 (2012); 25-34

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Zagreb index; benzenoid graph; catacondensed benzenoid

Sažetak
Zagreb indices belong to better known and better researched topological indices. We investigate here their ability to discriminate among benzenoid graphs and arrive at some quite unexpected conclusions. Along the way we establish tight (and sometimes sharp) lower and upper bounds on various classes of benzenoids.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)