Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 565584

Cauchy-type means for positive linear functionals


Anwar, Matloob; Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Cauchy-type means for positive linear functionals // Tamkang journal of mathematics, 42 (2011), 4; 511-530 doi:10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 565584 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Cauchy-type means for positive linear functionals

Autori
Anwar, Matloob ; Pečarić, Josip ; Rodić Lipanović, Mirna

Izvornik
Tamkang journal of mathematics (0049-2930) 42 (2011), 4; 511-530

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen’s inequality; mean-value theorems; linear functional; generalized means; generalized power mean; Cauchy-type means

Sažetak
Some mean-value theorems of the Cauchy type, which are connected with Jensen’s inequality, are given in [A. McD. Mercer, Some new inequalities involving elementary mean values, J. Math. Anal. Appl., 229 (1999), 677-681.] in discrete form and in [J. E. Pečarić, I. Perić and H. M. Srivastava, A family of the Cauchy type mean-value theorems, J. Math. Anal. Appl., 306 (2005), 730-739.] in integral form. Here we give the generalization of that result for positive linear functionals. Using that result, newmeans of Cauchy type for positive linear functionals are given. Monotonicity of these newmeans is also discussed.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi

Citiraj ovu publikaciju:

Anwar, Matloob; Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Cauchy-type means for positive linear functionals // Tamkang journal of mathematics, 42 (2011), 4; 511-530 doi:10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Anwar, M., Pečarić, J. & Rodić Lipanović, M. (2011) Cauchy-type means for positive linear functionals. Tamkang journal of mathematics, 42 (4), 511-530 doi:10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530.
@article{article, year = {2011}, pages = {511-530}, DOI = {10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530}, keywords = {Jensen’s inequality, mean-value theorems, linear functional, generalized means, generalized power mean, Cauchy-type means}, journal = {Tamkang journal of mathematics}, doi = {10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530}, volume = {42}, number = {4}, issn = {0049-2930}, title = {Cauchy-type means for positive linear functionals}, keyword = {Jensen’s inequality, mean-value theorems, linear functional, generalized means, generalized power mean, Cauchy-type means} }
@article{article, year = {2011}, pages = {511-530}, DOI = {10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530}, keywords = {Jensen’s inequality, mean-value theorems, linear functional, generalized means, generalized power mean, Cauchy-type means}, journal = {Tamkang journal of mathematics}, doi = {10.5556/j.tkjm.42.2011.511-530}, volume = {42}, number = {4}, issn = {0049-2930}, title = {Cauchy-type means for positive linear functionals}, keyword = {Jensen’s inequality, mean-value theorems, linear functional, generalized means, generalized power mean, Cauchy-type means} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font