Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 547125

Properties of mappings related to the Minkowski inequality


Ivanković, Božidar; Pečarić, Josip; Varošanec, Sanja
Properties of mappings related to the Minkowski inequality // Mediterranean journal of mathematics, 8 (2011), 4; 543-551 doi:10.1007/s00009-010-0104-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 547125 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Properties of mappings related to the Minkowski inequality

Autori
Ivanković, Božidar ; Pečarić, Josip ; Varošanec, Sanja

Izvornik
Mediterranean journal of mathematics (1660-5446) 8 (2011), 4; 543-551

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Holder's inequality; Minkowski's inequality; refinements; subadditive function; superadditive function

Sažetak
In this paper we obtain properties of several mappings which are arisen from the Minkowski inequality. We investigate superadditivity (subadditivity) and monotonicity of those functions, and give some refinements of the Minkowski inequality and the Holder inequality.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika, Tehnologija prometa i transport



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Ivan Perić, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
135-1352586-2591 - Definiranje intermodalnih transportnih koridora višekriterijskim odlučivanjem (Zvonko Kavran, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet prometnih znanosti, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Ivanković, Božidar; Pečarić, Josip; Varošanec, Sanja
Properties of mappings related to the Minkowski inequality // Mediterranean journal of mathematics, 8 (2011), 4; 543-551 doi:10.1007/s00009-010-0104-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ivanković, B., Pečarić, J. & Varošanec, S. (2011) Properties of mappings related to the Minkowski inequality. Mediterranean journal of mathematics, 8 (4), 543-551 doi:10.1007/s00009-010-0104-6.
@article{article, year = {2011}, pages = {543-551}, DOI = {10.1007/s00009-010-0104-6}, keywords = {Holder's inequality, Minkowski's inequality, refinements, subadditive function, superadditive function}, journal = {Mediterranean journal of mathematics}, doi = {10.1007/s00009-010-0104-6}, volume = {8}, number = {4}, issn = {1660-5446}, title = {Properties of mappings related to the Minkowski inequality}, keyword = {Holder's inequality, Minkowski's inequality, refinements, subadditive function, superadditive function} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati