Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 540523

Means involving linear functionals and n-convex functions


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Means involving linear functionals and n-convex functions // Mathematical inequalities & applications, 14 (2011), 3; 657-675 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 540523 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Means involving linear functionals and n-convex functions

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Mathematical inequalities & applications (1331-4343) 14 (2011), 3; 657-675

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Means; exponentially convex functions; linear operators

Sažetak
In this article we study Cauchy type means for linear functionals. We examine their monotonicity properties, and even more we give new type of inequalities after we proved exponential convexity. We cover a number of well-known means such as generalized Stolarsky, Stolarsky-Tobey and Whiteley means.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Means involving linear functionals and n-convex functions // Mathematical inequalities & applications, 14 (2011), 3; 657-675 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2011) Means involving linear functionals and n-convex functions. Mathematical inequalities & applications, 14 (3), 657-675.
@article{article, year = {2011}, pages = {657-675}, keywords = {Means, exponentially convex functions, linear operators}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, volume = {14}, number = {3}, issn = {1331-4343}, title = {Means involving linear functionals and n-convex functions}, keyword = {Means, exponentially convex functions, linear operators} }
@article{article, year = {2011}, pages = {657-675}, keywords = {Means, exponentially convex functions, linear operators}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, volume = {14}, number = {3}, issn = {1331-4343}, title = {Means involving linear functionals and n-convex functions}, keyword = {Means, exponentially convex functions, linear operators} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font