Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 537338

Eccentric connectivity polynomial of some graph operations


Došlić, Tomislav; Ghorbani, Modjtaba; Hosseinzadeh, Mohammad Ali
Eccentric connectivity polynomial of some graph operations // Utilitas mathematica, 84 (2011), 197-209 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Eccentric connectivity polynomial of some graph operations

Autori
Došlić, Tomislav ; Ghorbani, Modjtaba ; Hosseinzadeh, Mohammad Ali

Izvornik
Utilitas mathematica (0315-3681) 84 (2011); 197-209

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Eccentric connectivity polynomial; Eccentric connectivity index; Cartesian product; Symmetric difference; Composition of graphs; Join of graphs

Sažetak
The eccentricity connectivity polynomial of a graph $G$ is defined as $\Xi (G ; x)=\displaystyle\sum_{;u\in V(G)};\delta_G(u)x^{;\varepsilon _G(u)};$, where $\varepsilon _G(u)$ is the eccentricity of the vertex $u$ and $\delta_G(u)$ its degree. In this paper the eccentric connectivity polynomial is computed for several classes of composite graphs.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus