Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 537310

Extremal graphs with respect to the Zagreb coindices


Ashrafi, Ali Reza; Došlić, Tomislav; Hamzeh, Asma
Extremal graphs with respect to the Zagreb coindices // MATCH : communications in mathematical and in computer chemistry, 65 (2011), 85-92 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Extremal graphs with respect to the Zagreb coindices

Autori
Ashrafi, Ali Reza ; Došlić, Tomislav ; Hamzeh, Asma

Izvornik
MATCH : communications in mathematical and in computer chemistry (0340-6253) 65 (2011); 85-92

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Zagreb coindex; Zagreb index; Unicyclic graph; Bicyclic graph; Triangle free graph; Series-parallel graph

Sažetak
Recently introduced Zagreb coindices are a generalization of classical Zagreb indices of graphs. In this paper we determine the extremal values of these new topological invariants over some special classes of graphs. The extremal graphs are also presented.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus