Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 537035

New results on the AM-GM inequality


Ivanković, Božidar; Pečarić, Josip; Varošanec, Sanja
New results on the AM-GM inequality // Miskolc Mathematical Notes, 12 (2011), 1; 61-73 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 537035 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
New results on the AM-GM inequality

Autori
Ivanković, Božidar ; Pečarić, Josip ; Varošanec, Sanja

Izvornik
Miskolc Mathematical Notes (1787-2405) 12 (2011), 1; 61-73

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
convex functions; Jensen's inequality

Sažetak
There is a large number of discrete inequalities between geometric and arithmetic means. Our intention is to investigate possible generalization and integral analogues of inequalities obtained in works of Redhefer, Bullen and Godunova. At the end, we will consider refinements of given inequalities by different separations of their domains.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Ivan Perić, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
135-1352586-2591 - Definiranje intermodalnih transportnih koridora višekriterijskim odlučivanjem (Zvonko Kavran, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet prometnih znanosti, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Ivanković, Božidar; Pečarić, Josip; Varošanec, Sanja
New results on the AM-GM inequality // Miskolc Mathematical Notes, 12 (2011), 1; 61-73 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ivanković, B., Pečarić, J. & Varošanec, S. (2011) New results on the AM-GM inequality. Miskolc Mathematical Notes, 12 (1), 61-73.
@article{article, year = {2011}, pages = {61-73}, keywords = {convex functions, Jensen's inequality}, journal = {Miskolc Mathematical Notes}, volume = {12}, number = {1}, issn = {1787-2405}, title = {New results on the AM-GM inequality}, keyword = {convex functions, Jensen's inequality} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts