Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 517548

Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe


Pažanin, Igor
Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe // Acta applicandae mathematicae, 116 (2011), 1; 1-25 doi:10.1007/s10440-011-9625-7 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 517548 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe

Autori
Pažanin, Igor

Izvornik
Acta applicandae mathematicae (0167-8019) 116 (2011), 1; 1-25

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
micropolar fluid; curved pipe; curvilinear coordinates; asymptotic expansion

Sažetak
We study the stationary motion of a micropolar fluid in a thin (or long) curved pipe via rigorous asymptotic analysis. An asymptotic solution is found, showing explicitly the effects of pipe's distortion and microstructure on the effective behavior of the flow. We justify the obtained model by proving the corresponding error estimate.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
037-0372787-2797 - Asimptotičke metode u mehanici kontinuuma (Marušić-Paloka, Eduard, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Igor Pažanin (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Pažanin, Igor
Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe // Acta applicandae mathematicae, 116 (2011), 1; 1-25 doi:10.1007/s10440-011-9625-7 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pažanin, I. (2011) Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe. Acta applicandae mathematicae, 116 (1), 1-25 doi:10.1007/s10440-011-9625-7.
@article{article, author = {Pa\v{z}anin, I.}, year = {2011}, pages = {1-25}, DOI = {10.1007/s10440-011-9625-7}, keywords = {micropolar fluid, curved pipe, curvilinear coordinates, asymptotic expansion}, journal = {Acta applicandae mathematicae}, doi = {10.1007/s10440-011-9625-7}, volume = {116}, number = {1}, issn = {0167-8019}, title = {Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe}, keyword = {micropolar fluid, curved pipe, curvilinear coordinates, asymptotic expansion} }
@article{article, author = {Pa\v{z}anin, I.}, year = {2011}, pages = {1-25}, DOI = {10.1007/s10440-011-9625-7}, keywords = {micropolar fluid, curved pipe, curvilinear coordinates, asymptotic expansion}, journal = {Acta applicandae mathematicae}, doi = {10.1007/s10440-011-9625-7}, volume = {116}, number = {1}, issn = {0167-8019}, title = {Asymptotic behavior of micropolar fluid flow through a curved pipe}, keyword = {micropolar fluid, curved pipe, curvilinear coordinates, asymptotic expansion} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font